Απίστευτο! Νίκη στο 97′ για τη Μάντσεστερ Σίτι (pics & video)

Η Μάντσεστερ Σίτι με γκολ στο 10ο λεπτό των καθυστερήσεων ήταν η νικήτρια του «θρίλερ» που παίχτηκε στο «Βιτάλιτι Στάντιουμ», με 2-1 επί της Μπόρνμουθ.

Η ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 13΄ από το γκολ του Ντάνιελς, ισοφάρισε γρήγορα με τον Γκάμπριελ Ζεσούς (21΄), ωστόσο, από κει και πέρα δεν μπορούσε να διασπάσει την καλά οργανωμένη άμυνα των γηπεδούχων.

Όλα έδειχναν ότι οι δύο ομάδες θα μοιράζονταν τους βαθμούς, ιδιαίτερα μετά την αποβολή του Στέρλινγκ μέσα σε δύο λεπτά (90΄+7 και 90΄+9) με δύο κίτρινες κάρτες.

Κι, όμως, στο 10 λεπτό του επιπλέον χρόνου, ο Στόουνς πέτυχε το νικητήριο γκολ για τους «Πολίτες», που απέφυγαν τη δεύτερη σερί «γκέλα», μετά το εντός έδρας 1-1 με την Έβερτον κι έφτασαν τους 7 βαθμούς μετά από 3 ματς, ενώ στο απόλυτο μηδέν παραμένει η Μπόρνμουθ.