Βαριά ήττα ΠΑΟ με 4-1 από την Λαμία στην Ρούμελη

ËÁÌÉÁ - ÐÁÍÁÈÇÍÁÉÊÏÓ / ÊÕÐÅËËÏ ÅËËÁÄÏÓ (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ:ÊÙÓÔÁÓ ÌÁÊÑÕÄÇÌÁÓ / EUROKINISSI)

Ο ΠΑΣ Λαμία κόντρα σε όλα τα δεδομένα έκανε ένα απίστευτο πρώτο ημίχρονο όπου ήταν απόλυτα ουσιαστικός.

Σε ένα απίστευτο ματς που μέχρι και πριν την έναρξη της αναμέτρησης κανείς δεν ήξερε αν θα πραγματοποιηθεί, ο ΠΑΣ Λαμία παρέσυρε τον Παναθηναϊκό με το εξωπραγματικό 4-1 και έβαλε πολύ γερές βάσεις για την πρόκριση του στους «8» του κυπέλλου Ελλάδος.

Εν μέσω χιονιού και σε έναν αγωνιστικό χώρο που έχει «ντυθεί» στα λευκά, ο διαιτητής Αλέξανδρος Αρετόπουλος, κόντρα σε όλα τα προγνωστικά, έδωσε το «πράσινο φως» για να διεξαχθεί κανονικά η αναμέτρηση για τους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας ανάμεσα στη γηπεδούχο Λαμία και τον Παναθηναϊκό.

Ο ΠΑΣ προηγήθηκε με γκολ του Πίτι στο 5′ και στο 42′ έκανε το 2-0 με τον Παντελιάδη. Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους η Λαμία πέτυχε και τρίτο γκολ με τον Πίτι και πάλι. Ο Παναθηναϊκός ρίσκαρε στην επανάληψη και μείωσε στο 82′ με τον Μολίνς ωστόσο ο Μπλάζιτς που λίγο νωρίτερα είχε περάσει ως αλλαγή «καθάρισε» ολοκληρωτικά τους «πράσινους» γράφοντας το τελικό 4-1.