Επική πρόκριση στο 86′ με Ρόχο η Αργεντινή, 2-1 τη Νιγηρία (Βίντεο)

Ένα πανέμορφο γκολ του Μάρκος Ρόχο στο 86′ έδωσε τη νίκη 2-1 στην Αργεντινή επί της Νιγηρίας και μαζί την πρόκριση στα νοκ άουτ. Γαλλία η επόμενη αντίπαλος.

Αργεντινή γύρισε από την κόλαση της Αγίας Πετρούπολης στο 86ο λεπτό και με ένα πανέμορφο τέρμα του Μάρκος Ρόχο, πήρε τη νίκη με 2-1 επί της Νιγηρίας στο τελευταίο παιχνίδι του 4ου ομίλου του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2018.

Ο Λιονέλ Μέσι είχε ανοίξει το σκορ με το πρώτο τέρμα του στο τουρνουά, ο Βίκτορ Μόουζες ισοφάρισε στο 2ο ημίχρονο και οι Αφρικανοί κρατούσαν την πρόκριση, μέχρι να “λυγίσουν” από τον αμυντικό της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Η Αργεντινή προκρίθηκε ως 2η του ομίλου και θα αντιμετωπίσει τη Γαλλία το Σάββατο στις 17:00.