Home News Έριξαν «τριάρες» Πανιώνιος και Καλαμάτα σε Ολυμπιακό Βόλου και ΑΕΛ αντίστοιχα

Έριξαν «τριάρες» Πανιώνιος και Καλαμάτα σε Ολυμπιακό Βόλου και ΑΕΛ αντίστοιχα

Στους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας βρίσκεται ουσιαστικά από σήμερα ο Πανιώνιος, καθώς επιβλήθηκε 3-0 του Ολυμπιακού Βόλου στο Αλκαζάρ, στην πρώτη αναμέτρηση των δύο ομάδων για την 5η φάση της διοργάνωσης. Τα γκολ που χάρισαν τη νίκη στους «κυανέρυθρους» σημείωσαν ο Εμμανουηλίδης στο 57ο (με πέναλτι) και στο 88ο λεπτό και ο Οικονομίδης στο 64ο λεπτό. Μετά την εξέλιξη αυτή, αποκτά διαδικαστικό χαρακτήρα ο αγώνας ρεβάνς των δύο ομάδων, που θα διεξαχθεί στις αρχές Δεκεμβρίου στη Νέα Σμύρνη.

Με το… ενάμιση πόδι στους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας βρίσκεται η Καλαμάτα, καθώς επιβλήθηκε και αυτή με 3-0 της ΑΕΛ στο Δημοτικό Στάδιο Καλαμάτας, στην πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση για την 5η φάση της διοργάνωσης. Τα τέρματα που χάρισαν τη νίκη στη «Μαύρη Θύελλα» σημείωσε ο Αλεξόπουλος (39΄, 72΄, 90+4΄), ενώ η ΑΕΛ τελείωσε το παιχνίδι με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Γκόλια με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 82ο λεπτό. Ο αγώνας ρεβάνς θα διεξαχθεί στη Λάρισα στις αρχές Δεκεμβρίου.