ΕΟΔΥ: Τα σημεία μαζικών δειγματοληψιών για covid-19 σήμερα Δευτέρα

Σήμερα, Δευτέρα 29 Νοεμβρίου, Κινητές Ομάδες Υγείας (ΚΟΜΥ) του Εθνικού Οργανισμού Δημόσιας Υγείας (ΕΟΔΥ) θα βρίσκονται σε κεντρικά σημεία σε ολόκληρη την επικράτεια, όπου θα πραγματοποιούνται δωρεάν ταχείες εξετάσεις για όλους τους πολίτες.

Τα σημεία δωρεάν ελέγχου είναι τα ακόλουθα:

Δ. Αγ. Δημητρίου, Αγίου Δημητρίου 55 – Δημαρχείο, 09:00-15:00
Δ. Ασπροπύργου, πολιτιστικό κέντρο Δοϊράνη, Γερμανικά, 10:00-14:00
Δ. Αμαρουσίου, Βασιλ. Όλγας 8, κλειστό γυμναστήριο “Σπύρος Λούης” 09:30-15:00
Δ. Πειραιά, Πλατεία Κανάρη, Πασαλιμάνι, 09:30 -15:00
Δ. Αλίμου, Κανάρη 1, παραπλεύρως Δημοτολογίου Αλίμου, 12:00-18:00
Δ. Διονύσου, Πολιτιστικό κέντρο Άνοιξης, Κανάρη 3, 09:30 -15:00
Δ. Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος, Ίλιον, 09:00 -15:00
Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο, Στρ. Καραϊσκάκη 138 & Ευπαύλεως, Χαϊδάρι, 09:00-15:00
Δ. Ελευσίνας, Πολιτιστικό Κέντρο Κίμωνος & Παγκάλου, απέναντι από Εκκλησία Αγίου Γεωργίου, 09:30-15:00
Δ. Γλυφάδας, παλιό Δημαρχείο Γλυφάδας, απέναντι από Εκκλησία Αγίου Κων/νου, Βασ. Κων/νου, 09:30-15:00
Δ. Κηφισιάς, Αγίας Παρασκευής 57, Κάτω Κηφισιά, 09:30-15:00
Δ. Περιστερίου, Δημοτικά Καταστήματα, γραφεία Ερυθρού Σταυρού, έναντι της πλατείας Δημαρχείου, Στάση Μετρό “Περιστέρι”, 12:00-18:00
Λ.Φ. Αγ. Παύλου, Μαμούρη 22 & Δύμης, 09:00-13:00
Λ.Φ. Κολοκυνθούς, Αίμωνος 9, Άστρους, 09:00-13:00
Λ.Φ. Μεταξουργείου, Μ. Αλεξάνδρου 37, 09:00-13:00
Λ.Φ. Γκράβας, Ταϋγέτου 62, 09:00-13:00
Λ.Φ. Κ. Πατησίων, Αρκολέων 12, 09:00-13:00
Λ.Φ. Κυψέλης, Σκύρου & Καυκάσου, 09:00-13:00
Λ.Φ. Παγκρατίου, Πρατίνου 12, 09:00-13:00
Λ.Φ. Πανόρμου, Πανόρμου & Βαθέος 25, 09:00-13:00
Νότια Πύλη ΔΕΘ, (είσοδος από Λεωφ. Στρατού με Αγγελάκη) 12:00-19:00.
Δ. Πυλαίας, Α ΚΑΠΗ, Πολυτεχνείου 11 ,έναντι αστυνομικού τμήματος, 09:30 – 15:00.
Δ. Καλαμαριάς, εντός δημοτικού θεάτρου, οδός Χηλής και Τριπόλεως 12, 09:30-15:00.
Δ. Κορδελιού- Ευόσμου, ισόγειο δημαρχείου Ευόσμου, Π. Μελά 24, 09:30-15:00
Δ.Χαλκηδόνας, κοινοτικό ιατρείο, Βαθύλακκος, 09:30-14:30
Κάτω Τούμπα, 8ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Αρτάκης 9, 9:00 – 15:00.
Τριανδρία, 14ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Ηρώων 4, 9:00 – 15:00.
Χαριλάου, 6ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Νούκα Στέφανου 10, 9:00 – 15:00.
Ιατρείο ΕΟΔΥ στην Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της περιφέρειας, 09:30-15:00.
Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία, 08:30-15:30.
Αιτωλοακαρνανία, Μεσολόγγι, ΚΑΠΗ Μεσολογγίου, 08:30-14:30
Αιτωλοακαρνανία, Ναύπακτος, κοινοτικό κτίριο, ίδρυμα Τσώνη, 09:00-14:00
Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, Παλαιά Λαχαναγορά, 08:30 – 13:30
Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, ΚΑΠΗ Αγίου Δημητρίου, 08:30 – 13:30
Άνδρος, Κ.Υ. Άνδρου, 09:00-17:00
Άνδρος, Μπατσί, 10:00-16:00
Αργολίδα, Αίθουσα «Δανάη», Στρατώνες Καποδίστρια, Άργος, 09:00-15:00
Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο, 09:00-15:00
Αργολίδα, Πνευματικό Κέντρο Ι.Ν. Αγίου Βασιλείου, Λυγουριό, 10:30-14:30
Αρκαδία, Πλατεία Αγίου Βασιλείου, Τρίπολη, 9:00-14:00
Αρκαδία, Παναρκαδικό Νοσοκομείο, Τρίπολη, 8:00-13:00
Άρτα, Άρτα, Άρτα, Κέντρο Υγείας (ISO BOX), 09:00-15:00
Άρτα, Πλατεία Εθνικής Αντίστασης, 09:00-15:00
Άρτα, Γενικό Νοσοκομείο Άρτας, 09:00-15:00
Αχαΐα, Πάτρα, Εμπορικό και Βιομηχανικό ΕΠιμελητήριο, Ρήγα Φεραίου 58, 08:30-20:30
Αχαΐα, Αίγιο, Κέντρο Υγείας Αιγίου, Οίκημα Μάνας και Παιδί, Κλεισούρας 1, 09:00-15:00
Αχαΐα, Κάτω Αχαΐα, Πολιτιστικό Κέντρο Μελίνα Μερκούρη, Δημοκρατίας 1, 09:00-16:00
Αχαΐα, Πάτρα, Πλατεία Ψηλά Αλώνια, 09:00-14:30
Αχαΐα, Πάτρα, πλησίον Ιερού Ναού Αγίου Ανδρέα, 09:00-14:30
Βοιωτία, Κέντρο Υγείας Θήβας, 09.00-15.00
Βοιωτία, Παλαιό Δημαρχείο Λιβαδειάς, 08:15-13:45
Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ ,Ζιάκα 23, 08:30-15:30
Γρεβενά, Δημαρχείο Γρεβενών, 08:30-15:00
Δράμα, Πρώην Δημαρχείο, Έναντι Πλατεία Ελευθερίας, 08:00 – 14:00
Δράμα, Κοινότητα Καλής Βρύσης, 09:00- 13:30
Έβρος, Φουαγιέ Δημοτικό Θέατρο Αλεξανδρούπολης, Λ. Δημοκρατίας 306, 08:30-15:30
Έβρος, Δημαρχείο Φερρών, Δημοτική Ενότητα Φερρών, 09:30-12:00
Έβρος, Ιατρείο Τυχερού, 12:30-14:30
Έβρος, ΚΑΠΗ Διδυμοτείχου, 25ης Μαΐου 145, 12:30-14:30
Έβρος, Κ.Υ. Ορεστιάδας, Ευρυπίδου Ζιγκμπουργκ 10, 08:00 – 16.00
Έβρος, Λιμάνι Καμαριώτισσας, Σαμοθράκη, 08:00-15:00
Εύβοια, Λουτρά Αιδηψού, Λιμένας, Αίθουσα ΟΛΝΕ, 08:00-14:00
Εύβοια, Χαλκίδα, 4ο ΚΑΠΗ Χαλκίδας, 7ου Συντάγματος Πεζικού 20, Περιοχή Πειραϊκή Πατραϊκή, 09:00-15:00
Ευρυτανία, ΚΑΠΗ Καρπενησίου,08.30-13.00
Ζάκυνθος, KY Πρώην ΙΚΑ,9:00-15:00
Ηλεία, Πύργος, Αποστολική Διακονία – πλατεία Σάκη Καράγιωργα, 09:00-17:00
Ηλεία, Ζαχάρω, Πνευματικό Κέντρο Ζαχάρως, 09:00-14:30
Ημαθία, ΚΑΠΗ Αλεξάνδρειας, Πλατεία Σιδηροδρομικού Σταθμού, 09:00-15:00
Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00
Ημαθία, ΚΑΠΗ Νάουσας, Σωφρονίου 25, 09:00-15:00
Ηράκλειο, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00-15:00
Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-15:00
Ηράκλειο, ISOBOX – Προαύλιος χώρος 7ης ΥΠΕ, 09:00-15:00
Ηράκλειο, Μελέσες, Δ. Αρχανών-Αστερουσίων, 08:30-09:30
Ηράκλειο, Ζωφόροι, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 10:00-11:00
Ηράκλειο, Ρουσσοχώρια, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 11:00-12:00
Ηράκλειο, Αρχοντικό, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 12:00-13:00
Ηράκλειο, Χουμέρι, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 09:00-10:00
Ηράκλειο, Ζίντα, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 10:00-11:00
Ηράκλειο, Ίνι, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 11:00-12:00
Ηράκλειο, Αμιράς, Δ.Βιάννου, 10:00-13:00
Θάσος, Κ.Υ. Πρίνου, 08:00-14:00
Θεσπρωτία, Ηγουμενίτσα, Πολιτιστικό Κέντρο Πάνθεον, 09:00-17:00
Θεσπρωτία, Δημαρχείο Πέρδικας, 10:00-14:00
Ικαρία, Κ.Υ Ευδήλου, 09:00- 16:00
Ιωάννινα, Πλατεία Πύρρου, 09:00-17:00
Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-14:00
Καβάλα, Κ.Υ. Χρυσούπολης, 08:30-15:30
Καβάλα, Νομαρχείο Καβάλας, 09:00-15:00
Καβάλα, ΚΑΠΗ Ελευθερούπολης 10:00 – 14:00
Κάλυμνος, Κεντρικός Λιμένας, 09:00-17:00
Λέρος, Δημοτικό Κτήριο ΔΟΝΑ, 09:00-15:00
Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Καρδίτσας ( Πλατεία Ελευθερίας), 08:00-16:00.
Καρδίτσα, Πλατεία Αγίας Παρασκευής, Τέρμα Σαρανταπόρου,08:00-14:00.
Καρδίτσα, Δημαρχείο Μουζακίου, Προαύλιο Δημαρχείου, 08:00-11:00.
Καρδίτσα, Πνευματικό Κέντρο Δήμου Σοφάδων,08:00-11:00.
Καρδίτσα, T.K Πεδινού Δήμου Παλαμά, Κοινοτικό Γραφείο,11:30-14:00.
Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Παλαμά, Ηρώων Πολυτεχνείου 12, 11:30-14:30.
Καστοριά, Κ.Υ. Καστοριάς, Καπετάν Κώττα 2, 08:30-15:30
Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο Κέρκυρας, Μάντζαρου 5, 09.00-14.30
Κέρκυρα, Κοινοτικό Ιατρείο Αχαράβης, Αχαράβη, 09:30-14:30
Κεφαλληνία, Ληξούρι, Κλειστό Γήπεδο, Στυλιανού Τυπάλδου, 08:00-16:00
Κιλκίς, ΚΑΠΗ Κιλκίς, Καπέτα Γεωργίου 26, 09:00-17:00
Κιλκίς, Γαλλικός, Πρώην Δημαρχείο, 09:00-11:00
Κιλκίς. Ξυλοκερατιά, Πρώην Δημαρχείο, 12:00-14:00
Κοζάνη, Πνευματικό Κέντρο Πτολεμαΐδας, Περγάμου 62, 08:30-14:00
Κοζάνη, Κέντρο Υγείας Κοζάνης, ΑΡΙΣΤΟΦΑΝΟΥΣ 5Α, 08:15- 15:15
Κοζάνη, Πλατεία Νίκης Κοζάνης, 10:00- 13:00
Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, πλησίον πανεπιστημίου, 08:30-13:00
Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κιάτου, Γ. Γεννηματά 2, 09:30-13:30
Κως, οδός Υγείας, Κανάρη 3, 08:15-15:30
Λακωνία, Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, Ευαγγελιστρίας 89, 9:00- 15:00
Λακωνία, Κέντρο Υγείας Αρεόπολης, 08:00-16:00
Λάρισα, Κεντρική Πλατεία / Μπροστά στο Δημαρχείο, 8:00-15:30
Λάρισα, Πλατεία ΟΣΕ, 8:00-15:30
Λάρισα, Γ΄ΚΑΠΗ, Ηρώων Πολυτεχνείου & 23ης Οκτωβρίου 8:00-15:30
Λάρισα, Στέκι Νέας Πολιτείας, Θεοδωρακοπούλου και Καΐρη, 8:00-15:30
Λάρισα, Τύρναβος / Είσοδος Δημαρχείου 8:00-12:00
Λάρισα, Αμπελώνας ΚΑΠΗ 12:30-15:30
Λάρισα, Αμπελάκια / Πλατεία 9:00-12:00
Λάρισα, Κέντρο Υγείας Γόννων 12:30-15:00
Λασίθι, Παλιό Δημαρχείο Αγίου Νικολάου, 09:00-17:00
Λασίθι, Δημοτική Αίθουσα Σητείας, Πλατεία Συντριβανιού, 10:00-14:00
Λέσβος, Νέες Κυδωνιές, 10:00- 14:00
Λέσβος, Κ.Υ. Μυτιλήνης, 08:30-15:45
Λευκάδα, ΚΑΠΗ, Σκιαδαρέση 3, 08:00-15:30
Λήμνος, Μύρινα, παλαιό θυρωρείο ΓΝ – Λήμνου, Ηφαίστου 1, 08:45 – 14:45
Μαγνησία, ΚΑΠΗ, Αγ. Βασιλείου Δήμου Βόλου, Χατζηαργύρη & Τριανταφυλλίδη 08:00-16:00
Μαγνησία, Παραλία Βόλου, Έναντι Πανεπιστημίου, 08:00-14:00
Μαγνησία, Πανθεσσαλικό Στάδιο Βόλου, 08:00-14:00
Μεσσηνία, Καλαμάτα, Αίθουσα “Α. Κουμουνδούρος”, 08:30 – 19:30.
Μεσσηνία, Καρδαμύλη, Παλιό Δημοτικό Σχολείο, 09:00 – 13:00.
Μεσσηνία, Κυπαρισσία, Isobox Νοσοκομείου, 09:30 – 14:30.
Μεσσηνία, Μελιγαλάς, Isobox Κέντρου Υγείας, 09:00 – 14:30.
Νάξος., Ιατρείο Χαλκειου 7:30-10:00
Νάξος, Εκκλησία Αγίου Νικοδήμου, Χώρα, 11:00-14:30
Ξάνθη, Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:30-14:00
Πάρος, Πλατεία Νάουσας, 09:00-15:00
Πάτμος, Σκάλα, Πνευματικό κέντρο Πάτμου, Πάτμιον, 08:00-16:00
Πέλλα, Δημαρχείο Γιαννιτσών, Χατζηδημητρίου και Εθνικής Αντιστάσεως, 08:00-15:30
Πέλλα, Πλατεία Μικρών Καταρρακτών Έδεσσας, Τσιμισκή 2, 09:00-14:30
Πιερία, Drive Through Ανδρομάχη, Κατερίνη, 08:00-14:30
Πιερία, Πλατεία Ελευθερίας, 10:00-13:00
Πρέβεζα, Αίθουσα Λιμενικού Ταμείου, Ελ. Βενιζέλου 20, 09.00-14.00
Ρέθυμνο, Αίθουσα Πνευματικού Κέντρου Ι.Ν. Αγ.Γεωργίου, Καλλιθέα, 09:00-14:00
Ρέθυμνο, Αίθουσα Εκδηλώσεων Ι.Ν. Αγ.Κωνσταντίνου, Ηγ. Γαβριήλ, 09:00-14:00
Ροδόπη, Κομοτηνή, Γενική Διεύθυνση Δημόσιας Υγείας, Υψηλάντου και Συμεωνίδη, 09:00-14:00
Ρόδος, Πνευματικό κέντρο Κρεμαστής, 09.00-14.30
Ρόδος, Παλαιό νοσοκομείο Ρόδου, Παπαλουκά 5-8, 08.30-15.00
Σάμος, Isobox έμπροσθεν Κ.Υ. Καρλοβάσου, 08:00-14:00
Σάμος, Isobox έμπροσθεν Γ.Ν. Σάμου 08:15-14:00
Σέρρες, Κ.Υ. Σερρών, 08:30-14:30
Σκιάθος, Λιμένας Σκιάθου, 08:00-14:30
Σύρος, αθλητικό κέντρο Δημήτριος Βικέλας 9:00- 15:00
Τήνος, ΚΥ Τήνου, 09:00-17:00
Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού, 07:30-14:00
Τρίκαλα, Πλατεία Καλαμπάκας, 08:00-11:00
Τρίκαλα, Έ ΚΑΠΗ, 10:00-15:30
Φθιώτιδα, Δημοτικό Parking Γαλανέικα, Αλύτρωτων Πατρίδων και Αγίας Παρασκευής, Λαμία, 09:00-15:00
Φθιώτιδα, Πανελλήνια Έκθεση Λαμίας-Χώρος Εκδοτηρίων, Λαμία, 09:00-15:00
Φθιώτιδα, Πλατεία Ελευθερίας, Λαμία, 09:00-15:00
Φλώρινα, Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 08:00-14:30
Φλώρινα, Αμύνταιο, Δ. Μακρή 36, 08.00 – 13.30
Φωκίδα, Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας 8:00-14:00
Χαλκιδική, Νέα Μουδανιά, Πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου, 08:30-15:30
Χαλκιδική, Δημοτικό Θέατρο Πολυγύρου, 09:00-15:00
Χαλκιδική, Νέα Ρόδα, Κοινοτικό Κατάστημα Νέα Ρόδα, 09:30-14:30
Χανιά, Πολιτιστικό κέντρο Ταυρωνίτη, 09:30- 14:00
Χανιά, Αίθριο Δημαρχείου Χανίων, 08:30- 16:30
Χίος, Πλατεία Βουνακίου, 09:00-15:00