Τεράστια επιτυχία: Ο Γ. Χαραλαμπόπουλος Παγκόσμιος Πρωταθλητής Χειροπάλης (vid)

Επέστρεψε εκεί που αξίζει ο Έλληνας πρωταθλητής αποδεικνύοντας περίτρανα ότι διαθέτει το δυνατότερο δεξί χέρι στον κόσμο.

Ο Αχαιός πρωταθλητής μας, απέδειξε με το “καλημέρα” ότι ήταν σε εκπληκτική κατάσταση, αφού κέρδισε κάθε αντίπαλο, φθάνοντας αήττητος μέχρι και τον μεγάλο τελικό, στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα χειροπάλης, της W.A.F που διεξήχθη στην Βουδαπέστη της Ουγγαρίας.

Στον τελικό, πραγματοποιώντας μια συγκλονιστική εμφάνιση, απέδειξε ότι διαθέτει το δυνατότερο δεξί χέρι στον κόσμο, αφού κατέκτησε την 1η θέση, φέρνοντας το χρυσό μετάλλιο στην χώρα μας.

Είναι η 2η φορά που ο “γίγαντας” Γιώργος Χαραλαμπόπουλος στέφεται Παγκόσμιος Πρωταθλητής, αφού είχε κατακτήσει ξανά τον τίτλο στην Μαλαισία το 2015.