Μεγάλο «διπλό» ο Ατρόμητος, έριξε έκτο τον Άρη

Τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο και ανατροπή για τον Ατρόμητο. Νίκη των Περιστεριωτών με 2-1 στο «Βικελίδης» απέναντι στον Άρη, ο οποίος ξεκινάει από την έκτη θέση τα πλέι οφ, αφού ο ΟΦΗ τον ξεπερνά στην ισοβαθμία.

Χωρίς γκολ στα 9 από τα 10 τελευταία σου παιχνίδια. Όταν, λοιπόν, δέχεσαι εις βάρος σου τέρμα και βλέπεις τον αντίπαλο να προηγείται, έχοντας εννιά παιχνίδια να σκοράρεις, δύσκολα ελπίζεις πως θα βρεις δύο τέρματα για να γυρίσεις την κατάσταση. Και μάλιστα απέναντι σε μια ομάδα όπως ο Άρης και σε μια έδρα όπως το «Βικελίδης».

Κι όμως, ο Ατρόμητος έδωσε έπειτα από καιρό λόγους στον κόσμο του να χαμογελάει. Δεν κατάφερε να πετύχει τον στόχο του, να μπει στα πλέι οφ, όμως έκλεισε την κανονική διάρκεια με μια σπουδαία νίκη, στέλνοντας τον Άρη στην έκτη θέση, αφού ο ΟΦΗ υπερτερεί απέναντί του στην ισοβαθμία.

Επειτα από ένα κακό πρώτο μέρος, με τις δύο ομάδες να το ολοκληρώνουν με 0-0, το πρώτο τέταρτο του δευτέρου τα είχε όλα. Τρία γκολ, ανατροπή και διαμόρφωσε αποτελέσματος. Προηγήθηκε ο Άρης νωρίς, μόλις στο 48’ με τον Ντιγκινί να σκοράρει, αλλά ο Ατρόμητος απάντησε άμεσα.

Στο 52’ ισοφάρισε με τον Ενσικουλού έπειτα από εξαιρετική ενέργεια του Χαρίση και οχτώ λεπτά αργότερα ο Γκάλο με καταπληκτικό χτύπημα φάουλ έκανε το 2-1 για τον Ατρόμητο, που ναι μεν έκανε το… χρέος του, αλλά η νίκη του ΟΦΗ επί της Λαμίας τον στέλνει οριστικά στο πλέι άουτ.

Πηγή: to10.gr