Η Αργεντινή 3-0 την Ονδούρα με οδηγό τον Μέσι

Δύο γκολ, καθοριστική παρουσία και πολλή ενέργεια, συνέθεσαν την παρουσία του Λιονέλ Μέσι, στην άνετη νίκη της εθνικής Αργεντινής επί της Ονδούρας με 3-0, επιβεβαιώνοντας την εξαιρετική του φόρμα, δύο μήνες πριν από το Παγκόσμιο Κύπελλο του Κατάρ.

Η αναμέτρηση έγινε στο Μαϊάμι και ο «Pulga» φρόντισε να «αποζημιώσει» τους 64.420 θεατές που βρέθηκαν στο γήπεδο, ηγούμενος της «αλμπισελέστε», που παραμένει αήττητη για 34 αγώνες!

Ο άσος της Παρί Σεν Ζερμέν, ευστόχησε σε πέναλτι στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους και στο 69ο λεπτό, σημείωσε ένα υπέροχο γκολ από περίπου 20 μέτρα, ενώ το σκορ για τους Αργεντινούς, άνοιξε στο 16ο λεπτό ο Λαουτάρο Μαρτίνες.

Με αυτά τα δύο γκολ, ο Μέσι έφθασε στα 88 τέρματα σε 163 συμμετοχές με την εθνική Αργεντινής, που θ’ αντιμετωπίσει την ερχόμενη Τρίτη (27/9), στο Νιού Τζέρσεϊ, την Τζαμάϊκα.